Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90543 866 66 81
e-mail: nobeltemizlikk@Gmail.Com

En Sık Yapılan 5 Temizlik Hatası

En Sık Yapılan 5 Temizlik Hatası

En Sık Yapılan 5 Temizlik Hatası

En sık yapılan 5 temizlik hatası hakkında olan bu yazımızda çoğu kişinin farkında olmadan yaptığı temizlik hatalarından bahsedeceğiz. Ev içerisindeki düzeni ve hijyeni sağlamak için düzenli olarak temizlik yapmak oldukça önemlidir.

Temizlik bir rutin haline geldiğinde o rutin içerisinde yapılan hatalarda sıklıkla gözden kaçıyor. Hataların farkına varılıp tekrar edilmemesi ve daha düzgün bir temizlik işlemi için en sık yapılan beş temizlik hatasını derledik.

Temizliği ertelemek

Bulunduğunuz oda kirlendiği zaman anında toparlamak yerine temizlik gününün gelmesini bekliyorsanız, bu hatayı yapanlardansınız. Temizliği ertelemek ve belirli bir güne itmek ağır temizlik işinin ortaya çıkmasına neden olur. Gün içerisinde sadece birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Günlük toz alma ya da dağınıklıkları kaldırmak ise temizliği oldukça hafif hale getirmenizi sağlayacaktır.

Temizliğe Yanlış Yerden Başlamak

Sıklıkla yapılan bir diğer hata ise; temizliğe yanlış yerden başlamak. İlk olarak her zaman toz alınmalı sonrasında zemin temizlenmelidir. Aksi halde zemin temizliğinden sonra alınan tozdan uçuşan parçacıklar zeminin tekrar kirlenmesine yol açacaktır. Bu nedenle temizliği her zaman yukarıdan aşağıya doğru yapmak gerekir.

Yanlış Temizlik Malzemelerini Kullanmak

Etkili temizliğin ilk şartlarından biri doğru zemine doğru malzemeyi kullanmaktır. Yanlış temizlik malzemelerini kullanmak, çalışılan bölgeye zarar vermektedir. Ayrıca lekeyi dağıtma gibi sorunlar çıkartarak temizliği amacına ters bir duruma çevirebilir. Bu nedenle ihtiyacınız olan temizlik malzemelerini doğru bir şekilde tedarik etmeniz gerekir.

Kirli Temizlik Malzemeleri Kullanmak

Temizlik sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri de temizlik için kullanılan malzemelerin temiz olmasıdır. Kirli temizlik malzemeleri kullanmak, etrafı temizlemek yerine daha da çok kirletmektir. Bu nedenle temizlik konusunda ilk öncelik kullanılacak malzemelerin temizliği olmalıdır.

Temizlik Malzemelerini Direkt Yüzeye Püskürtmek

En sık yapılan hatalardan biri de hiç şüphesiz ki spreyleri direkt olarak yüzeye püskürmektir. Temizlik malzemelerini direkt yüzeye püskürtmek, yüzeyin farklı alanlarında tahrişlere neden olabilmektir. Bu durum eşyalarınızın ömrünü azaltabilmektedir. Bundan dolayı temizlik malzemelerini ilk olarak beze sıkıp sonrasında yüzeyi temizlemeniz oldukça önemlidir.

Call Now ButtonHemen Ara