Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90543 866 66 81
e-mail: nobeltemizlikk@Gmail.Com

Evdeki tozlardan Kurtulmanın Püf Noktaları

Evdeki tozlardan Kurtulmanın Püf Noktaları

Evdeki tozlardan Kurtulmanın Püf Noktaları

Evdeki tozlardan kurtulmanın püf noktaları ev içerisinde hijyenik bir ortam sağlamak isteyen herkesin bilgi sahibi olması gereken bir konudur. Düzenli bir temizlik rutininiz olsa dahi ev içerisindeki eşyaların kısa süre içerisinde toz tuttuğuna şahit olmuşsunuzdur. Bu sorunu çözebilmek için tozlardan kurtulmanızı sağlayacak yöntemlere aşina olmanız oldukça önemlidir. Bu yöntemler sayesinde ev içerisindeki toz birikiminin önüne geçebilir. Bunun yanı sıra tozdan kaynaklanabilecek alerji ve hastalıkların yaşanmasını engelleyebilirsiniz.

Evde Toz Birikiminin Nedenleri

Düzenli temizlik sonrasında dahi etrafın hızlı bir şekilde toz tutması evde toz birikiminin nedenleri sorusunu akıllara getirmektedir. Ev içerisinde toz birikmesinin çeşitli sebepleri olabilir. Toz birikiminden kurtulabilmek için ilk olarak bu sorunların tespit edilmesi oldukça önemlidir. İşte ev içerisinde toz birikimine neden olan başlıca unsurlar:

 • Düzenli toz almamak
 • Ev içerisinde halılara çok sık yer vermek
 • Çamaşır, koltuk ve halılardan kopan lif parçaları
 • Evcil hayvan tüyleri
 • Ev içerisinde sık bitki kullanımı
 • Camların sürekli olarak açık olması

Gibi unsurlar toz birikiminin başlıca nedenlerindendir. Bu durumunun önüne geçebilmek uygulayacağınız birkaç püf nokta sayesinde oldukça kolay olacaktır.

Evdeki Tozlardan Kurtulma Yöntemleri

Evdeki tozlardan kurtulma yöntemleri oldukça çeşitlidir. Siz de dikkat edeceğiniz birkaç püf nokta ile daha temiz bir eve sahip olabilirsiniz. Böylece evi hızlı bir şekilde tozlardan arındırabilir ve toz parçacıklarının insan vücudu üzerindeki zararlarına karşı kendinizi koruyabilirsiniz. İşte  toz birikiminden kurtulmak için uygulayabileceğiniz yöntemler:

 1. Tozların en yoğun olarak tutunduğu ortam hiç şüphesiz ki halılardır. Halı kullanımınızı sınırlandırarak evde yaşanacak toz birikiminin büyük ölçüde önüne geçebilirsiniz.
 2. Size en uygun olan elektrik süpürgesini kullanın. Her ne kadar her gün evi süpürseniz de çekim gücü düşük bir süpürge kullanmak tozlardan kurtulmanızı zorlaştırır. Bu nedenle doğru elektrik süpürgesini kullanın.
 3. Nemli bezle toz alın. Kuru bir bez tozları temizlemiş gibi görünse de aslında sadece dağıtır. Bu nedenle nemli bezle toz almayı alışkanlık haline getirin.
 4. Evcil hayvanlarınızın temizliğine dikkat edin. Hem onların sağlığını korumak hem de ev temizliğini sağlayabilmek için evcil hayvanlarınızın temizlik rutinini aksatmamak oldukça önemlidir.
 5. Hava temizleyiciler satın alın. Böylece havada uçuşan toz parçacıklarından kurtulabilirsiniz.
Call Now ButtonHemen Ara