Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90543 866 66 81
e-mail: nobeltemizlikk@Gmail.Com

Evde Halı Nasıl Temizlenir?

Evde Halı Nasıl Temizlenir?

Evde Halı Nasıl Temizlenir?

Evde halı nasıl temizlenir sorusu, ev içi hijyenin nasıl sağlanacağını iyi bilen kişiler tarafından cevaplanmalıdır. Her kirlendiğinde halıları yıkamaya vermek istemeyen kişilerin sıklıkla sorduğu bu soruyu cevaplayacağız. Hemen hemen herkesin evinde bulunan ve ortamı renklendiren güzel bir dekoratif unsur olan halıların temiz olması oldukça önemlidir.

Temiz olmayan bir halı ortamın havasını anında bozacağı gibi toz ve bakteri biriktirmesi nedeniyle alerjik bünyelere zarar verecektir. Yazının devamında size vereceğimiz yöntemler sayesinde siz de halılarınızın hijyenini kolay bir şekilde sağlayabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir ortamda zaman geçirmeye devam edebilirsiniz.

Halı Temizliği İçin Gerekli Malzemeler

Halıların kendi başına temizlemek isteyenlerin hijyenik bir temizlik gerçekleştirebilmeleri için tedarik etmeleri gereken çeşitli malzemeler vardır. Bu malzemelerin doğru kullanımı sayesinde halılarınızı yıkamaya vermeden tıpkı ilk günkü haline getirebilirsiniz. Hemen hemen herkesin evinde bulunan halı temizliği için gerekli malzemeler şu şekildedir:

  • Süpürge
  • Deterjan
  • Kova
  • Fırça
  • Bez

Siz de tedarik edebileceğiniz birkaç malzeme sayesinde halılarınızı yıkamaya vermeden evde kendi kendinize temizleyebilirsiniz.

Evde Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Genel olarak halıları haftada en az bir kere süpürmek idealdir. Evde evcil hayvan beslenmesi gibi durumlarda bu daha da sıkılaşabilir. Halıların hijyeninin tamamen sağlanabilmesi için de yılda en az 2 defa yıkamak gerekmektedir.

Eğer halılarınızı yıkamaya vermek yerine bu işlemi kendiniz yapmak istiyorsanız aklınıza evde halı temizliği nasıl yapılır sorusu gelmesi muhtemelen. İşte izleyeceğiniz birkaç adımla evde halı temizliği:

  • Halınızı süpürün: Süpürmek halınızın üzerindeki saç ve tozlardan kurtulmanıza yardımcı olur. Bu işlem sayesinde fırça kullanmadan kurtulabileceğiniz kirlerden kurtulun.
  • Halı yıkama işlemi için su hazırlayın: Dilerseniz deterjanlı su dilerseniz halı yıkamak için üretilmiş olan özel şampuanlardan kullanabilirsiniz.
  • Fırça veya halı yıkama makinelerinden yararlanın: Hazırladığınız karışımla dilerseniz fırça dilerseniz halı yıkama makinesi kullanarak halınızı temizleyin. Bu işlem sırasında çok fazla su kullanmamaya özen gösterin.
  • Halınızı kurumaya bırakın: Halılarınızı iyi hava alan ve doğrudan güneş ışığına maruz kalmayan bir yerde kurumaya bırakın. Güneş ışığı halıların renginin solmasına neden olabilir.
Call Now ButtonHemen Ara