Açılış - Kapanış 7/24
Telefon +90543 866 66 81
e-mail: nobeltemizlikk@Gmail.Com

Granit ve Mermer Temizliği

Granit ve Mermer Temizliği

Granit ve Mermer Temizliği

Granit ve mermer temizliği evlerimizin ışıl ışıl gözükmesi açısından oldukça önemlidir. Parlak alanların ne kadar temiz göründüğü bizler açısından oldukça önemlidir. Mermerlerin üzerine yapışan lekeler oldukça belli olur. Bu aynı şekilde granit yüzeyler üzerinde de bu şekil işliyor. Belirgin olan lekeleri sık sık temizleyerek çözebiliriz. Ayrıca doğru yapılan temizlik ile beraber granit ve mermer yüzeylerimizi ömürlük kullanma ihtimalimiz yüksektir.

Sık sık temizlik yapılmasının nedeni ise granit ve mermerlerin özel bir malzemeden yapılmasıdır. Bu konunun en büyük sebebide bu yüzeylerin fayans ya da seramik gibi ürünlerden farklı olmasıdır. Bu nedenle sıradan ve basit temizlik ürünleri; granit ve mermerleri yıpratma olasılığına sahiptirler. Granit ve mermer temizliğinin nasıl yapıldığını sizlere bir sonraki başlıkta sunduk.

Granit ve Mermer Temizliği Nasıl Yapılır?

Sizlere anlatmak istediğimiz bir diğer konu şudur. Granit ve mermer temizliği nasıl yapılır? Granit ve mermer temizliği yapılırken dikkat edilmesi gereken bir faktör ise mermer üzerinde bulunan kir ve çiziklerdir. Bu kir ve çizikleri temizlerken kullandığınız ürünün pH değerinin nötr olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Değerimizin nötr olduğuna emin olduktan sonra soğuk bir su ile beraber hafifçe nemli yumuşak bir mikrofiber beze dökünüz. Ardından kir ve çiziğimizin üstüne dikey hareketler ile beraber hafif bir şekilde bastırarak silmemiz gerekiyor.

Kesinlikle silerken yuvarlak daireler halinde silmemeye dikkat ediniz. Kir ve çiziğimiz artık belli değil ve geçti mi? O zaman temizlemiş olduğumuz kirli ve çizikli bölgeyi kuru bir bez yardımıyla silelim. Dikkat etmemiz gereken bir konu ise şudur. Kullandığınız temizlik ürününün kullanma talimatını mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Herhangi bir yanlış karışım ile zehirlenme durumunuz söz konusu olabilir.

Granit ve Mermer Temizliği Neden Yapılır?

Granit ve mermer temizliği neden yapılır? Granit ve mermerler parlak ve etkileyici zeminlerdir. Sık sık temizlik yaparak bu zeminlerin güzelliğini sürekli ön planda tutarız. Özel üretim olan ürünler oldukları için temizlikleri ayrı bir özenle yapılması gerekir.

Fakat unutmayın ki yaptığımız temizlik işleminde önemli olan ürünün sağlığı değil kendi sağlığımızdır! Granit ve mermer alanlar çoğu zaman mutfak ve banyo gibi mikropların hızla çoğalabildiği alanlardadır. Bu nedenle hijyenik olması çok önemlidir.

Call Now ButtonHemen Ara